Który krem wybrać i jaka jest różnica między BB, CC, EE, DD LUB PP?

admin 05/11/2021

Który krem wybrać i jaka jest różnica między BB, CC, EE, DD LUB PP?

Ostatnio na rynku produktów kosmetycznych, krem BB, CC i PP są bardzo popularne, ale niewielu wie, kim są i co w zasadzie oznacza takie oznakowanie na kremach.

Zdecydowaliśmy bardziej szczegółowo opowiedzieć o kompozycjach i właściwościach tych kremów.

Krem BB

Krem BB opracowany przez niemieckich dermatologów jako środek do gojenia i regeneracji skóry po głębokim peelingu i zabiegach kosmetycznych. BB-cream, czyli Blemish Balm (angielski “leczniczy balsam”), nie został doceniony przez Europejczyków, ale znalazł grupę docelową w Azji. W Korei jego receptura została sfinalizowana, zwiększając liczbę użytecznych składników i składników odmładzających. BB krem ​​leczy wysypki, odwadnia elementy zapalne i jest w stanie wyrównać kolor twarzy i wyeliminować nadmierną pigmentację. Stanowi doskonałą podstawę do makijażu, maskuje wady i chroni przed światłem słonecznym. Nie zalecamy całkowitego odrzucania produktów do pielęgnacji na rzecz kremu BB. Jest w stanie zwilżyć skórę twarzy, usunąć podrażnienie, ale nie może zastąpić głównego środka pielęgnacyjnego.

Krem CC

Pomysł połączenia właściwości kremu tonalnego i pielęgnacyjnego nie dał naukowcom wytchnienia. Po sukcesie kremów BB pojawiły się kremy CC lub Color Control (angielska “kontrola koloru”). Zawartość pigmentów tonalnych w nich jest mniejsza niż w kremach BB, ale mają więcej składników do pielęgnacji (morskie minerały, witaminy i kwas hialuronowy). Krem CC nie maskuje wad, ale dobrze wygładza ton, dostosowując się do naturalnego odcienia skóry, odżywiając ją i nawilżając. Idealna opcja letnia. Szczerze mówiąc, nie widzimy dużej różnicy między kremem CC i BB, więc spróbujcie obu. Porównaj rezultat pod naturalnym światłem i wybierz krem odpowiedni dla Twojej skóry. Niektórzy wizażyści śmiało mieszają krem CC z konwencjonalnym narzędziem tonalnym, aby uzyskać idealny ton.

Kremy DD

Kontynuacja kremów z dwoma literami w nazwie to Daily Defense (angielska “codzienna ochrona”) lub krem DD. Rodzaj hybrydowego kremu BB i CC. Został poczęty dla suchych obszarów ciała: kolan, stóp i łokci (ze względu na imponującą ilość składników nawilżających). Ale nie wydajemy dużo pieniędzy na te strefy, więc producenci szybko go zmienili, robiąc produkt na twarz. Krem DD jest naprawdę uniwersalnym produktem na każdy dzień. Zawiera czynnik SPF (tlenek cynku), krem chroni przed wolnymi rodnikami, a nawet zapobiega przedwczesnemu starzeniu. Dlaczego ten krem nazywa się hybrydą kremu BB i CC, osobiście nie jesteśmy zbyt pewni. Wolelibyśmy przenieść go do kategorii “inteligentnych” produktów ochrony przeciwsłonecznej. Kiedy nie chcesz tylko chronić się przed szkodliwymi promieniami słonecznymi, ale także uzyskać funkcje odmładzającego kremu.

EE-kremy

Jeśli nie będziesz regularnie wykonywał peelingu, górna warstwa naskórka stwardnieje, a cera zmieni kolor na szary. Tutaj na ratunek przychodzą Extra Exfoliation (angielski “extra-złuszczający”) lub EE-creams. Odnawiają i złuszczają skórę, chronią przed słońcem, nawilżają, nadają blask i lekki odcień. Niektóre łączą funkcje ochrony przed promieniowaniem ultrafioletowym, a nawet walkę z plamami po trądziku. Krem EE nie nadaje się do częstego stosowania i nie jest zalecany do stosowania w cienkiej i wrażliwej skórze. Narzędzie stworzone jest dla tych, którzy cierpią z powodu tulstej cery i czarnych kropek.

Kremy PP

W rzeczywistości Pink Perfect (angielska “różowa doskonałość”) lub krem PP – to baza do makijażu. Cząstki silikonu w kremach wypełniają najmniejsze nierówności skóry, poprawiają relief, wygładzają zmarszczki, blizny i zmniejszają pory. Skóra staje się gładka i gładka. Jeśli zobaczysz w tubie wulgarny różowy krem – nie bój się. Na skórze staje się przezroczysty i niewidoczny. Nie zapomnij oczyścić i nawilżyć skórę środkami do pielęgnacji. Po nałożeniu kremu PP można bezpiecznie nałożyć warstwę zwykłego środka tonizującego lub kremu BB- / CC – wybór za tobą!