Opis

Overlock 820D5 to maszyna dwuigłowa i czteronitkowa, która profesjonalnie obrzuci brzegi różnego rodzaju materiałów, wykonując 2- 5- nitkowe ściegi.

Słyszysz lub czytasz słowo 'overlock' i dostajesz gęsiej skórki oraz napawa Cię strach przed tą skomplikowaną maszyną? Nasza rada – zapomnieć o tych wszystkich wpisach, w których przeczytaliście, że ciągle zrywają się nitki. Overloki to doskonałe maszyny.

Jeśli kilkakrotnie samodzielnie nawleczecie naszego overloka i ustawicie właściwe parametry, efekt będzie piorunujący.

Dzięki zmianie naprężenia nici, zmianie długości ściegu czy ustawień dyferencjału możecie uzyskać różne kombinacje ściegów. Można zdecydowanie powiedzieć, że dobór odpowiednich naprężeń, to klucz do sukcesu – czyli pięknie wyglądającego ściegu.

Szybkość, z jaką szyje owerlok może mieć dla wielu spore znaczenie. Przecież im więcej wkłuć na minutę wykona, tym szybciej skończymy nasz projekt. Prędkość pracy domowych overloków przekracza już 1000 wkłuć na minutę.

Kolorowy system nawlekania który pozwala nam nie uczyć się tych kroków na pamięć. Wystarczy zwracać uwagę na kolorowe oznaczenia na korpusie Overloka 820D5. 

Regulacja docisku stopki podobnie jak w maszynach do szycia odpowiada za siłę docisku stopki do ząbków transportera, czyli ma istotny wpływ na transport materiału podczas pracy na maszynie. Ustawienie większej wartości oznacza zwiększenie docisku i odwrotnie, a im większa możliwość regulacji, tym dokładniej jesteśmy w stanie ustawić pożądany docisk.

Chcecie uzyskać ozdobne marszczenie lub nie chcecie aby elastyczny materiał rozciągał się podczas szycia? Nie ma problemu Overlock 820D5 umożliwi Wam to za pomocą regulacji transportu różnicowego.

Profesjonalny Overlock 820D5 jest idealny do szycia domowego. Ma uniwersalne zastosowanie do różnego rodzaju materiałów - zarówno tkanin jak i dzianin. Overlock 820D5 wyposażony jest w  dolny i górny nóż tnący, który można swobodnie odłączyć. Wykonuje ściegi 1- i 2-igłowe, 2- 5-nitkowe, obrzucające i rolujące, a także ścieg łańcuszkowy i drabinkowy. Overlock 820D5 posiada regulację szerokości i długości ściegu, naprężenia nici oraz docisku stopki na materiał. Transport różnicowy zapobiega marszczeniu i falowaniu materiału. Ma wbudowany wysięg do obrzucania rękawów, nogawek itp. Możliwość wysokiego podnoszenia stopki zapewnia swobodne podkładanie kilku warstw materiałów pod stopkę.

Overlock ten posiada teleskopowy prowadnik nici oraz czytelną instrukcję nawlekania pod pokrywą osłaniającą. W szufladce na akcesoria znajduje się między innymi pęsetę, która znacznie ułatwia proces nawlekania nici.

Overlock 820D5 wyposażony jest również w pojemnik na ścinki materiału oraz osłonę chroniącą przed kurzem i brudem.

W sprzedaży dostępne są specjalistyczne stopki zatrzaskowe do tego modelu.

Overlock 820D5 posiada 24-miesięczną gwarancję oraz instrukcję w języku polskim, z którą należy się zapoznać przed przystąpieniem do użytkowania sprzętu.

DANE TECHNICZNE
Prędkość szycia: 1300 ściegów/minutę
Liczba nici: pięć
Liczba igieł: dwie
Liczba ściegów: dwadzieścia
Ściegi: rolujące, obrzucające, łańcuszkowy, drabinkowy
Regulacja długości ściegu: F (1) - 4 mm
Regulacja szerokości ściegu: 3 - 6,7 mm
Łatwe nawlekanie nitek: tak, oznaczenia kolorystyczne
Regulacja naprężenia nici: tak
Regulacja docisku stopki: tak
Transport różnicowy (dyferencjał): 0,5 - 2,0
Wolne ramię: tak
Górny i dolny nóż: tak
Odłączenie górnego noża: tak
PARAMETRY FIZYCZNE
Waga (kg): 5,6
Wymiary (cm): 30x47x26
Moc maksymalna: 90 W
Zasilanie: 230V, 50Hz
Włącznik ON/OFF: tak
Rączka do przenoszenia: tak
Wysokie podnoszenie stopki: tak, do 4,5 mm
Pojemnik na ścinki: tak
Wbudowane oświetlenie: tak
Nożyk do obcinania nici: tak
WYPOSAŻENIE PODSTAWOWE
Wyposażenie podstawowe: stolik do ściegu dwunitkowego łańcuszkowego, płytka do ściegu drabinkowego, pojemnik na olej, stopka do ściegu drabinkowego, dyski odprowadzające nici, 5 sztuk, dolny nóż, prowadnik do obszywania, szczoteczka, pęseta, śrubokręty, komplet igieł
Regulator obrotów: tak
Instrukcja obsługi : w języku polskim
Gwarancja : 24 miesiące
Pokrowiec przeciwkurzowy: tak