Opis

Helena 2060 to nasza duma. Wśród maszyn wyróżniają ją mocny silnik, wysoka jakość i estetyka wykonania oraz prawdziwy komfort płynnego, precyzyjnego szycia. Posiada pełen komplet funkcji mających za zadanie ułatwić, przyspieszyć i uprzyjemnić twoją pracę na maszynie najbardziej jak to tylko możliwe.

Helena 2060 pozwala na operowanie aż 233 programami szycia. Precyzyjnie wyszywa litery i cyfry zarówno drukowane jak i w stylu pisma ręcznego, symbole oraz znaki interpunkcyjne. Wszystkie jej ściegi mają zaprogramowane odpowiednie domyślne ustawienia, nie trzeba więc martwić się o każdorazowe ustawianie parametrów, jak w tradycyjnych, mechanicznych maszynach. Dzięki intuicyjnemu menu możemy jednak płynnie regulować i kontrolować wszelkie ustawienia ściegów, a nawet zaprogramować i zapisać kolejność ich wykonania. Możliwość regulacji jest na tyle swobodna, że w razie potrzeby możemy nawet wydłużyć wyszywany wzór czy ścieg lub wykonać szycie za pomocą lustrzanego odbicia. 

Funkcję zapisu nazywamy pamięcią ściegów – i jest ona nieoceniona między innymi przy oznaczaniu wyrobów własnym monogramem lub przy wyszywaniu imion. Zapisane sekwencje nie są usuwane z pamięci maszyny po jej wyłączeniu, możemy więc w dowolnym momencie je przywołać. Każdy z 4 modułów pamięci może zawierać aż 20 jednostek ściegów i być dowolnie edytowany zarówno pod względem kolejności jak i parametrów.  

Specjalne przyciski funkcyjne mają za zadanie ułatwić ci pracę krawiecką czyniąc ją prostsza i wygodniejszą. Jednym z nich jest przycisk automatycznego podnoszenia igły, dzięki któremu możemy zaprogramować kończenie szycia zawsze z igłą podniesioną lub wbitą w materiał, bez konieczności używania koła ręcznego. Maszyna posiada również przycisk włączający automatyczne obcinanie nici tuż przy końcu ściegu oraz przycisk automatycznego blokowania, który pozwala maszynowo zapętlić początek i koniec ściegu, zapobiegając jego pruciu się. Przycisk trybu podwójnej igły umożliwia automatyczne dopasowanie niezbędnych ustawień, co czyni je bardziej bezpiecznym, bez obawy o uszkodzenie urządzenia, igły czy materiału.    

Helena 2060 szyje cichutko, jest stabilna, mocno trzyma się podłoża i wystarczy jej dotknąć, by poczuć jak solidnie i estetycznie jest wykonana. Posiada również system ostrzegania przed nieumyślnym uszkodzeniem wynikłym z zaplątanej lub zakleszczonej nici. 

Dzięki wyświetlanym symbolom w wielu przypadkach maszyna sama podpowiada użytkownikowi co powinien zrobić- przesunąć trzpień nawijania dolnej szpulki do prawidłowej pozycji, tudzież opuścić dźwignię obszywania dziurek na guziki. Helena nie pozwala się łatwo zepsuć- w przypadku nieprawidłowego użycia ostrzega użytkownika przed niebezpieczeństwem uszkodzenia. W przypadku zaś wyboru trybu szycia sama podpowiada dobór stopki, której użycie jest do danego ściegu najlepsze.  

Helena 2060 umożliwia szycie w pełni automatycznie za sprawą przycisku START/STOP lub też tradycyjnie, przy użyciu nożnego regulatora obrotów. Prędkość szycia możemy płynnie regulować dzięki suwakowi prędkości, wygodnie umieszczonemu pośrodku korpusu maszyny i dowolnie ją zmniejszyć, kiedy pracujemy nad wyjątkowo skomplikowanym elementem. Do złożonych projektów przyda się również możliwość dowolnego ustawienia igły- bliżej prawej, lewej strony lub pośrodku.    

Maszyna posiada wysokiej klasy chwytacz rotacyjny, który umożliwia łatwe mocowanie dolnej szpulki w bębenku maszyny. Przez specjalne przezrocze możemy podejrzeć ilość nici pozostałej na dolnej szpulce maszyny.  

Możliwość regulacji docisku stopki maszyny na materiał pozwala dostosować jej pracę w czasie szycia z grubych materiałów takich jak dżins czy skóra lub w czasie zszywania kilku warstw tekstyliów.

Naturalnie, Helena 2060  posiada również funkcje i udogodnienia właściwe dla mniej zaawansowanych maszyn, takie jak: nieoceniony pod względem użyteczności automatyczny nawlekacz, oświetlenie LED nad polem pracy, czy szycie wsteczne. Dyskretne, ale czytelne wskazówki naniesione na obudowę ułatwią ci prawidłowe nawleczenie maszyny, zarówno jeśli chodzi o nić górną, jak zainstalowanie szpulki nici dolnej w bębenku. Do maszyny dołączony jest bogaty komplet niezbędnych akcesoriów zawierający kolekcję 13 specjalistycznych stopek, prowadnik, wkrętaki, szpulki, igły, osłonki, a nawet stopkę z górnym transportem, czyli kroczącą.

Nie obawiaj się, że pogubisz się w mnogości ściegów oferowanych przez Helenę- przygotowaliśmy dla ciebie specjalną "ściągawkę" zawierającą pogrupowane tematycznie ściegi wraz z ich numerami i ilustracjami. Może być wygodnie zamocowana na górze maszyny, tuż na wysokości twojego wzroku lub wyciągana w razie potrzeby.  

Do Heleny 2060 dołączona jest przystępnie napisana instrukcja mająca za zadanie zapoznać cię z maszyną i umożliwić wykorzystanie pełni jej możliwości. Przypominamy, że najlepiej zajrzeć do niej jeszcze przed rozpoczęciem szycia.

NAJWAŻNIEJSZE PARAMETRY TECHNICZNE

Konstrukcja: tarcza ustawień wzoru (regulacji równowagi ściegu), rączka do przenoszenia, przycisk spowolnienia szycia
Obudowa: plastikowa PVC
Typ maszyny: elektroniczna
Waga (kg): 5,9
Wymiary (cm): 41x30x16
Zatrzaskowe mocowanie stopek O-matic: tak
 Chwytacz nici: rotacyjny
Nożyk do obcinania nici: tak, automatyczne
Wolne ramię: tak
Oświetlenie pola pracy : LED
Schowek na akcesoria: tak
Płytka ściegowa z podziałką: tak
Wyświetlacz wyboru ściegu: tak, LED
Włącznik ON/OFF: tak
Ekran dotykowy Smart: nie
FUNKCJE, MOŻLIWOŚCI I ZASTOSOWANIE
Zastosowanie: szycie dekoracyjne, szycie i przerabianie ubrań, reperacje, wzmocnienia tkaniny, szycie bielizny, szycie materiałów elastycznych, wszywanie zamków błyskawicznych, pikowanie, przyszywanie aplikacji, wyszywanie literek, wyszywanie cyfr
Regulacja docisku stopki: tak
Ilość programów: 233
Zakrywanie ząbków transportera: Płytka
Ilość cyfr i znaków: 167
Wysokie podnoszenie stopki: tak
Regulacja szerokości ściegu: tak, do 7 mm
Regulacja długości ściegu: tak
Szycie wsteczne: tak
Regulacja naprężenia nici: tak
Nawijanie nici na szpulkę: tak
Możliwość zastosowania podwójnej igły: tak
Wykańczanie brzegów: tak, ścieg owerlokowy, ścieg kryty, zygzak
Ustawianie pozycji igły: tak, środkowe, prawe, lewe
Niewidoczne podszywanie brzegów: tak, ścieg kryty
Wszywanie guzików: tak
Obszywanie dziurek: automatyczne, jednostopniowe, automatyczne
Ściegi: trykotowy, satynowy, muszelkowy, elastyczne, kryty, obszywanie dziurek, overlockowe, potrójne, dekoracyjne, cyfry, litery
Stebnowanie ściegiem prostym: tak
Automatyczna regulacja prędkości szycia: tak
Automatyczny nawlekacz nitki na igłę: tak
Automatyczne podnoszenie i opuszczanie igły: tak
Automatyczne obcinanie matriału: nie
WYPOSAŻENIE I AKCESORIA
Regulator obrotów: tak
Stopka do maszyn: tak, uniwersalna, do suwaków, do obszywania dziurek, do wszywania zamków, do ściegu owerlokowego, do ściegu krytego, do ściegu satynowego, do pikowania, stopka z górnym transportem (krocząca), do guzików, do marszczenia, do cerowania i haftu, do sznurków
Wyposażenie dodatkowe: prujka, igły, zapasowe szpulki, olej, wkrętak, płytka ze ściegami, dodatkowy trzpień na szpulkę, prowadnik do pikowania, osłona z PVC
Instrukcja obsługi : w języku polskim
Gwarancja : 24 miesiące