SUWNICA SMITHA

Poszukiwał on wówczas bardziej uniwersalnej w porównaniu do tradycyjnej, formuły ćwiczeń ze sztangą. Rozwiązaniem okazał się przyrząd, dzisiaj zwany Suwnicą Smitha. Paradoksalnie swoją nazwę wziął nie od nazwiska swojego twórcy, a od osoby, która go udoskonaliła i wypromowała.

ZAKUPY
23. Sep 2018
41 wyświetleń
SUWNICA SMITHA

Poszukiwał on wówczas bardziej uniwersalnej w porównaniu do tradycyjnej, formuły ćwiczeń ze sztangą. Rozwiązaniem okazał się przyrząd, dzisiaj zwany Suwnicą Smitha. Paradoksalnie swoją nazwę wziął nie od nazwiska swojego twórcy, a od osoby, która go udoskonaliła i wypromowała. Był to Rudy Smith, menadżer związany z branżą sportową i wieloletni przyjaciel Jacka.

Konstrukcja Suwnicy Smitha wprowadza zupełnie nowe możliwości do treningu siłowego. Dzieje się tak przede wszystkim za sprawą zespolenia mechanizmu przesuwnego z gryfem oraz systemem asekuracji. Zapewnia to stabilność i płynność ruchów użytkownika w obu kierunkach, zarówno w pozycji stojącej, siedzącej, jak i leżącej. Takie rozwiązanie uczyniło suwnicę prawdziwie uniwersalnym urządzeniem, łączącym w sobie zalety ćwiczeń z wolną sztangą i atlasem. Swoboda wyboru pozycji ciała, bezpieczeństwo, pełna kontrola ruchów i komfortu – to efekty tego aliansu. Suwnica uwalnia też użytkownika od konieczności udziału osób trzecich w treningu, aczkolwiek nic nie stoi na przeszkodzie aby ćwiczyć z partnerem.

Współczesne modele suwnicy Smitha są zazwyczaj wyposażane w dodatkowe elementy. Oznacza to, że decydując się na zakup suwnicy, możemy otrzymać urządzenie do kompleksowego treningu całego ciała. Mechanizm suwnicy daje użytkownikowi olbrzymią swobodę – pozwala na ćwiczenie zarówno górnych, jak i dolnych partii ciała. W połączeniu z takimi przyrządami, jak np.: wyciąg górny, dolny, motylek, czy też możliwością ćwiczenia z wolnymi ciężarami, suwnica Smitha nie ma równego sobie konkurenta w dziedzinie sprzętu siłowego. Jest to bezkompromisowe urządzenie dla osób o systemowym podejściu do rozwoju swojej muskulatury.

Komentarze

Nie dodano żadnych komentarzy do tego posta

Dodaj nowy komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać nowy komentarz
Kategorie
POZOSTAŁE
Inne tematy
WYDARZENIA
Co słychać.
ZMIANY
Jakie zaszły zmiany w serwisie.
AKTUALNOŚCI
Nowe informacje.
ZAKUPY
Co jest na topie.
Ostatnio skomentowałem