10 FAKTÓW NA TEMAT ZEGARKÓW NA RĘKĘ

1. Pierwsze zegarki na rękę zostały stworzone na początku XIX wieku dla Eugeniusza Bogarnego, ale w tym czasie pomysł ten nie został doceniony. Pod koniec XIX wieku ze względu na niedogodności stosowania kieszonkowego zegarka w walce, wojsko zaczęły nosić zegarek na nadgarstku (tzw zegarek wykopu).

ZAKUPY
25. Sep 2018
162 wyświetleń
10 FAKTÓW NA TEMAT ZEGARKÓW NA RĘKĘ

1. Pierwsze zegarki na rękę zostały stworzone na początku XIX wieku dla Eugeniusza Bogarnego, ale w tym czasie pomysł ten nie został doceniony. Pod koniec XIX wieku ze względu na niedogodności stosowania kieszonkowego zegarka w walce, wojsko zaczęły nosić zegarek na nadgarstku (tzw zegarek wykopu). Obecnie zegarki również wykorzystywane jako akcesoria ze względu na dużą proliferację telefonów komórkowych.

2. Jeżeli wziąć zegarek w zęby i zamknąć uszy, tykot zamieni się w mocne, ciężkie uderzenia.

3. Aby wyprodukować zegarki na rękę, potrzeba więcej niż 20 osób.

4. Zazwyczaj większość produkcji części do zegarków odbywa się w Szwajcarii za pomocą zautomatyzowanego sprzętu i nowoczesnych obrabiarek CNC. Tylko nieliczni producenci, tworzący produkty warte dziesiątki tysięcy dolarów lub więcej, pozwalają sobie ręcznie zmontować mechanizmy, a jeszcze bardziej - ręcznie udoskonalić i polerować każdą część zegara.

5. Historia marki Tissot sięga roku 1853, kiedy ojciec i syn Tissot założyli firmę zegarmistrzowską w Le Locle w Szwajcarii. To był mały warsztat, w którym pracowali sami właściciele. Wzrost produkcji nastąpił po dużym zamówieniu zegarków kieszonkowych Cesarskiego Sądu Federalnego dla rosyjskich oficerów. Później, po utracie klienta w związku z rewolucją , uruchomiono produkcję seryjną. Warsztaty zapewniły pracę rolnikom-zegarmistrzom. Ten ostatni przyniósł gotowe produkty w ciągu kilku tygodni do rodzinnego domu Cret-Vaillant. Zegarek został poddany badaniu w TISSOT i opatrzony znakiem, że zegarek spełnia kryteria jakości zegarka. Te, które nie spełniały tych kryteriów, zostały wyeliminowane.

6. Od 1974 roku, kiedy Tissot był sponsorem wyścigów w Le Mans, Francja, firma wielokrotnie zaangażowany jako oficjalnego partnera lub „bramkarz czasu” podczas ważnych imprez sportowych, w tym wyścigu Formuły 1, World Cup, Mistrzostwa Świata FIM w sporcie motocyklowym i innych.

7. Uważa się, że nazwa marki szwajcarskich zegarków Swatch pochodzi od wyrażenia «Swiss Watch» (szwajcarskim), ale Nicolas George Hayek twierdził, że w rzeczywistości nazwa pochodzi od wyrażenia «drugi zegarek» (po raz drugi).

8. Do tej pory świat produkuje ponad 1 miliard zegarków w roku. Około 60% z nich jest wyprodukowano w Japonii. Najdroższe zegarki są szwajcarskie, ale szwajcarskie firmy, gorsze od japońskich pod względem liczby produkowanych zegarków.

9. Chopard to najdroższe zegarki na świecie. Całkowita liczba karatów diamentów wynosi 201. Ich wartość to 25 milionów dolarów.

10. Młodszy brat sułtana Brunei, książę Jeffrey zapłacił 5,2 miliona dolarów za 10-diamentowy zegarek na rękę.

Komentarze

Nie dodano żadnych komentarzy do tego posta

Dodaj nowy komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać nowy komentarz
Bloger
Kategorie
POZOSTAŁE
Inne tematy
WYDARZENIA
Co słychać.
ZMIANY
Jakie zaszły zmiany w serwisie.
AKTUALNOŚCI
Nowe informacje.
ZAKUPY
Co jest na topie.
Ostatnio skomentowałem